ICT Summit Now for KIDS – Çocuklar İçin Bilişim Zirvesi’15

Çocuklar için Bilişim Zirvesi, Teknolojiyle büyüyen değil, Teknolojiye Doğan Çocukların bugününü ve yarınını ele alan, konuşturan, teknolojinin geleceğimizdeki rolünü, tedbir ve tehdit konularını paylaşan ve aynı zamanda tartışma ortamı sağlayan, yepyeni iddiaların ortaya konacağı, yoğun içeriğin yanında daha da önemlisi kuşaklar arası iletişimde anne babaları bilgilendiren ve geleceğe hazırlayan bir etkinlik platformudur.23-24 Mayıs 2015 tarihlerinde İstanbul Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleşecek olan zirveye 5-15 yaş çocuklar ve ailelerinin katılımı bekleniyor.

Dijital yaşamın bir parçası olmaya mecbur kalan teknolojiye doğan çocuklar ve yeni nesil kuşaklar teknoloji ile yönetilen ve yaşanan bir dünyaya doğdular, hiç öğrenmediler, teknoloji hayatlarının bir parçası olurken, dijital kimliğe sahip oldular. Bu dijital kimlik dönüşümleri hem eğitim hem de sosyal hayatlarında çevrim içi ve çevrimdışı bir applikasyon kimlik kavramını yarattı. Bu kuşak, açık adı ile “Application Kuşağı” olarak tanımlanırken ‘‘App Kuşağı’’ algısı oluştu ve 2014 yılında basılan ilgili yayınlarda da ‘’App Kuşağı’’nın dijital öncesi nesile göre çok daha dışa dönük bir nesil olduğu vurgulanmaktadır.

Çocuklar için Bilişim Zirvesi, ‘’App Kuşağı’’ her bireyin kendi ekseninde bir teknoloji ve uygulama kimliği  olduğunu ve çoklu ekranlarda bu kimliği oluştururken nelerden etkilendiğini, hayatımızın her alanındaki bu teknolojinin çocuk dünyasındaki yarar ve zararlarını konuşturacak. Kuşkusuz, teknolojinin faydaları çocuğun hayatındaki her konuda başrolde… ve onlar yeni nesil teknolojik aygıtları hayatlarında ayrılmaz bir parça olarak görüyorlar.

2001 yılından bu yana yapılmakta olan Bilişim Zirvesi etkinlikleri, Türkiye’mizin dünyadaki bugünkü güçlü algılanışına yakışır şekilde organize edilmektedir. Bu etkinlik; gelecek planlarına yol gösteren – ipuçlarını paylaşan, teknolojinin çocuklar üzerindeki olumlu – olumsuz etkilerini tartışan, çok sayıda konunun uzmanı ve söz sahibi kişinin ulusal ve uluslararası işbirliklerini özendiren konu ve konuşmacılar ile Türkiye’de yepyeni bir kavram oluşturmayı hedeflemektedir.

Zirve’de neler var?

Zirve’de Konferans, Sergi, Eğitim Bölümü, Oyun Alanları ve Şenlik var

  • Keynote Konuşmacılar
  • Sunumlar
  • Paneller
  • Stand Alanları
  • Çocuklar İçin Yazılım Geliştirme Atölyeleri
  • Workshoplar
  • Oyun ve Eğlence Alanları
  • Sosyal Sorumluluk Bölümü
  • Ünlüler ile Kapanış

Detaylı Bilgi ve Katılım için ICT Summit Now Kids internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MOMIDEA olarak biz de orada olacak, çocuklarımız için daha çok “öğrenmeye” devam edeceğiz..

#momidea #iyioliyişeyleryap #eniyisi etiketle, paylaş