Kavurucu sıcaklar vücudu olumsuz etkiliyor

Yaz aylarında hem deri hem de tüm vücudu korumak için yeterli miktarda su içilmesi gerekir, derimizin üzerinde bir yağ tabakası bulunuyor. Derimiz kurursa çizikler ve kalınlaşmalar ortaya çıkar, bu da zararlı maddelerin deriye alınmasını daha kolaylaştırır. Prof. Dr. Işıl İnanır, yaz aylarında cilt sağlığının korunması için yeterli miktarda su tüketimine özen gösterilmesi gerektiğini beliriyor. Yaz aylarında güneşin, cilt üzerinde yıpratıcı, hatta dikkat edilmezse deri kanserine kadar varabilen olumsuz etkilerde bulunabileceğini bildiren İnanır, bunlardan korunmak için su tüketiminin büyük önem taşıdığını vurguluyor.

Cildiniz için su tüketin! Sıcaklığın artmasıyla vücutta oluşan sıvı kaybının, iç organlarda yarattığı tahribatın yanında cildi de etkiler. Yaz aylarında hem deri hem de tüm vücudu korumak için yeterli miktarda su içilmesi gerekir.

Yeterli su tüketlmediği takdirde cildinizde kuruluk oluşur ! Yeteri kadar su alınmaması nedeniyle kuruyan cildin, dış etkenlere maruz kalacağını belirten İnanır “Derimizin üzerinde bir yağ tabakası bulunuyor. Bu yağ tabakası bizi dış ortamdaki alerjenlerden, mikroplardan koruyan bir etkendir. Derimiz kurursa çizikler ve kalınlaşmalar ortaya çıkar, bu da zararlı maddelerin deriye alınmasını daha kolay duruma düşürür. Bu nedenle derinin kurumaması ve üzerinde yağ tabakasının bulunması için yeterli miktarda su tüketimine özen gösterilmelidir.” diyor.

Dışarı çıkmadan önce mutlaka koruyucu sürülmeli ! Güneş ışınlarının ciltteki etkilerine de dikkati çeken Prof. Dr. İnanır, yaşam kaynağı güneşin, dikkat edilmezse cilt sağlığına olumsuz etkileriyle “insanların düşmanı” olabildiğini belirtiyor. Güneş ışınlarından korunmak için öncelikle zorunlu olmadıkça 10.00-15.00 saatlerinde uzun süreli dışarıda kalınmaması gerektiğini bildiren İnanır, dışarı çıkarken vücudun açıkta kalan bölümlerine yarım saat öncesinden uygun güneş kremi sürülmesinin en etkin korumayı sağlayacağını söylüyor.

 

Sayın Prof. Dr. Işıl İnanır’a MOMIDEA BLOG’a olan katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 

İlgili ürünler : https://eshop.momidea.com.tr/marula-argan-yuz-nemlendiricisi?c=59

https://eshop.momidea.com.tr/yaz-seti-anne-bebek?c=59

 

#momidea #iyioliyişeyleryap #eniyisi etiketle, paylaş