Sıradan Bebek Yağlarının Zararları

Bebeklerimiz ve kendimiz için kullandığımız bazı ürünler çok zararlı olabiliyor. Fakat reklamları öyle güzel yapılıyor ve bu zararlı ürünlerden piyasada pek çok farklı marka altında o kadar çok bulunuyor ki insan bu kadar çok marka bebeğime zarar verecek bir şey satıyor olamaz diye düşünüyor.

Bebek yağları işte bu çok zararlı ürünlerden bir tanesi. Organik veya bitkisel içerikli olmayan yani piyasadaki pek çok markanın bebek yağları mineral yağdan yapılmıştır. Mineral yağ petrolün işlenmesiyle elde edilen sentetik bir maddedir ve bu madde bedenimize tamamen yabancıdır. Çokta ucuzdur ve sadece bebek yağlarında değil güneş kremleri, vazelin, bebek losyonları gibi pek çok üründe bolca kullanılır.

Bebek yağları cilde sürüldüğünde tüm gözenekleri tıkar ve cilt tarafından hemen emilemediğinden cildimizin üzerinde ince bir tabaka halinde kalır, işte bebek yağını kullandıktan sonar hissettiğimiz nem ve yumuşaklık aslında bu tabakanın ta kendisidir. Tabii bu arada gözeneklerimiz tıkanmış olduğundan cildimiz toksinleri de atamaz. Bir süre sonra mineral yağ emildiğinde de sadece mideye değil ciğerlere de zarar verir ve mineral yağda bulunan hidrokarbon bu organların çalışmasını durdurabilecek kadar da tehlikelidir.

Mineral yağın nörotoxin içerdiğini ve nörotoxinin de kansorojen olduğunu gösteren raporlar da vardır.

Bebeğiniz ve aileniz için en doğru seçim nemlendirici özelliği olan olan organik veya bitkisel yağları kullanmaktır. Yağları kendiniz hazırlayabilirsiniz. Ben hazırını tercih ederim diyorsanız size önerimiz %100 doğal bitkisel içeriklerle hazırlanmış ve içeriğinde carthamus tinctorius (organik aspir) tohum yağı, oenothera biennis (organik akşam çiçeği) yağı, simmondsia chinensis (organik jojoba) tohumu yağı, rosemarinus officinalis (organik biberiye) yaprağı özü olan Mambino Organics Bebek Yağı olacaktır. Bu sağlıklı ve gerçek bebek yağını hem bebeğiniz hem kendiniz için güvenle kullanabilirsiniz. Mambino Organics bebek yağı aynı zamanda bebeğinizin konak tedavisinde en doğal çözüm olarak harika bir üründür.  Makyaj çıkarıcı olarak önerilebilecek en sağlıklı alternatif olduğunu da hatırlatalım. Tüm Mambino Organics Bebek Serisi USDA Organik sertifikasına ve FDA yiyecek sertifikasına sahiptir.  https://www.e-momidea.com.tr/mambino-organics-organik-bebek-yagi

 

 

 

 

#momidea #iyioliyişeyleryap #eniyisi etiketle, paylaş