Genital bölgeniz kararmasın istiyorsanız; doğru iç çamaşırı seçimine ve hijyene özen gösterin..

Kadınların sıklıkla karşılaştıkları genital bölge kararması, fiziki görünüş açısından olumsuz etkilerinin yanında ruhsal açıdan da problemler meydana getirmektedir. Eşinizle, erkek arkadaşınızla veya partnerinizle cinsel ilişki sırasında genital bölgenizdeki kararmadan kaynaklı kötü görünümden ötürü rahatsız olabilirsiniz. Bu sebeple cinsel açıdan soğukluk yaşayabilir bunun devamında ise psikolojik sorunlar yaşayabilirsiniz.

Genital bölge ( vajina ) kararması neden olur ? Genellikle ten rengi koyu bayanlarda meydana gelen bikini bölgesi kararmasının öne çıkan sebepleri şunlardır ;

  • Cilt sorunlarından kaynaklı kararmalar
  • Terlemeden kaynaklı kararmalar
  • Yanlış iç çamaşır seçimi ve hijyen kaynaklı kararmalar
  • Jilet ile traş olmadan dolayı meydana gelen kararmalar
  • Hatalı yapılan epilasyon sonucu meydana gelen kararmalar

Cilt rahatsızlığı yaşayanlar veya cildi hassas olan bayanların genital bölgelerine özel ilgi göstermeleri ve temizliğe çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Hassas ciltli bayanların kozmetik ürünleri genital bölgelerinde kullanmamaları ve genital bölgeyi temiz tutmaları kararmaların önüne geçebilir. Terlemeden kaynaklı pişik oluşması, hatalı iç çamaşır tercihi vajina kararmalarına sebep olabilmektedir. Polyester kilotlar kullanıyorsanız size pamuklu iç çamaşır tercih etmenizi öneririz. Polyester iç çamaşırlar pişik sebebi olduğu için genital bölgede mantar oluşmasına dahi sebebiyet verebilir aynı zamanda terleten bu iç çamaşırlar verdiği rahatsızlığın yanı sıra kararmalarıda tetiklemektedir.

Jilet ile traş olan bayanlar, genital bölgedeki kılların jilet ile ters alınmasından kaynaklı rahatsızlıklarla karşılaşabilirler ve bikini bölgesini tahriş ederek vajina kararmalarına sebep olabilirler. Bikini bölgesine epilasyon yapan yada yaptıran bayanların hatalı işlemlerinden dolayı genital bölgenin tahriş olmasından kaynaklı kararmalar olabilmektedir.

Bikini bölgesi ( Vajina ) Nasıl Beyazlatılır ?  Hijyen kurallarına öncelikle dikkat etmeniz gerekiyor, temizlik kararmaların önüne geçecektik. Her zaman genital kararma olmadan önleminizi almanızda fayda var.

Bazı öneriler : Kilolu bayanlarda sıklıkla meydana gelen pişik sorunu sebebiyle özellikle kilo problemi yaşayan kadınların hijyene dikkat etmesi gerekmektedir. Aşırı terleme ve bakteri üremesinden kaynaklı pişik bikini bölgesinde kararmalara sebep olabilir. Sadece bikini bölgesinde değil koltukaltı bölgesinde de gözlemlenen kararmalarında sebepleri hemen hemen aynıdır. Unutulmaması gereken en önemli husus temizliğe dikkat etmeniz gerektiğidir.

 

MOMIDEA

#momidea #iyioliyişeyleryap #eniyisi etiketle, paylaş