Göğüs sarkmasının nedeni yanlış sütyen kullanımı

Bir kadının hayatında meme sarkmasının tetiklendiği ve ortaya çıktığı dönem hamilelik dönemidir. Hamilelikte meme hızla büyüyeceği için meme başı da aşağı doğru yer değiştirir. Ancak süt verme dönemi sona erdiğinde meme küçülür, bazı kadınların memesinin içi tamamen boşalabilir. Deri yapısının elastikiyeti, güçlü ve sağlam oluşu sarkmanın da kaderini, derecesini belirler. Bağ dokusu daha zayıf, deri yapısı güçsüz kadınlarda bu sarkma, ameliyata kadar götürecek sonuçlar doğurabilir. Süt verme dönemi bitip meme toparlandığında bile meme, kadını rahatsız edecek şekilde sarkmış bir görüntüye sahip olabilir.

Meme sarkması sorunu yaşayan kadınların önemli bir çoğunluğu, çocuk doğurduktan ya da süt verme, emzirme dönemi bittikten sonra meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı yaptırmayı tercih etmektedir. Birdenbire çok hızlı kilo verip, kısa süre sonra verilen kiloların geri alınması da meme dokusunun sarkmasına yol açar.

Tüm bunları yaşamamak için öncelikle göğüs ölçünüzü doğru belirleyin, sonra kendinize uygun bir sütyen seçin..

SÜTYEN ÖLÇÜSÜEkran Resmi 2015-02-22 18.48.24     emzho

Sütyen seçimine özen gösterilmediğinde ve doğru ölçü kullanılmadığında birçok sağlık sorununa davetiye çıkarıldığı bilinen bir gerçektir. Bunun sonucunda  göğüs sarkması, bel ve sırt ağrıları, göğüslerde form bozukluğu ve daha da ötesi göğüslerde kist oluşumu gibi sorunlar kaçınılmazdır.

Dünyada bu alanda   “supportive pattern” teknolojisi ile sadece hamile ve emziren annelerin değil her yaş ve sosyal durumda olan kadınların tercih ettiği ilk marka olan Hotmilk haklı bir üne sahip. Özel patentli bu sütyenler göğüslerde sarkmayı önlerken, hamilelikten başlayarak emzirme döneminde de  göğüs formunu koruyarak, aynı zamanda süt akışını da destekliyorlar.

İlgili ürünler > https://eshop.momidea.com.tr/emzirme-sutyeni?OrderBy=&Kategori=61

MOMIDEA “Çocuğunuz ve sizin için sadece en iyisi”

 

#momidea #iyioliyişeyleryap #eniyisi etiketle, paylaş